0
0.00
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Kam umiestniť batožinu na motorke

Zlaté pravidlo pri jazde na motorke je mať so sebou čo najmenej batožiny. Ak nejakú treba, čomu sa vyhnúť nedá, s jej umiestňovaním je potrebné začať od prednej časti a potom čo najbližšie ku stredu motorky, teda ťažisku.

Skútre majú takpovediac dokonalé priestory pod sedlom alebo možnosť mať medzi nohami batoh či tašku. Na motorke je vhodné začať taškou na nádrž, tzv. tankvakom, ktoré sa vyrábajú od najmenších až po poschodové. Do nich by mala ísť najťažšia batožina. Praktickým pomocníkom je aj batoh pre jazdca alebo spolujazdca, ktorý má najväčšiu výhodu v tom, že batožina pri odchode nezostáva na motorke. Hodia sa doň ľahšie veci.

Šikovné sú aj tzv. lodné vaky, ktoré sa prispôsobia množstvu batožiny a upevňujú sa na sedlo spolujazdca alebo zadný nosič. Podobne poslúžia aj univerzálne bočné a zadné tašky, ktoré zväčša nevyžadujú žiadne výstuhy alebo nosiče.

Najpohodlnejším a zároveň najdrahším riešením sú pevné bočné kufre a zadný kufor. Všetky sú vode odolné a uchytené na dodatočných nosičoch. Výrobcovia motoriek často ponúkajú originálne kufre priamo na daný model, ktoré majú veľkú výhodu v tom, že tvoria s motorkou kompaktnejší celok než univerzálne kufre. Sú však zvyčajne dosť drahé.  

Pri bočných kufroch platí, že najťažšia batožina by mala ísť na ich spodok. Do horného kufra je vhodné dávať iba vyslovene ľahké príručné veci. Kufre veľmi ovplyvňujú ovládateľnosť motorky aj keď sú prázdne, pretože výrazne menia aerodynamiku a šírku stroja, nehovoriac o prípade, keď je v nich batožina nesprávne rozmiestnená.

Tankvaky v našom e-shope (preklik)
Batohy v našom e-shope (preklik)
Tašky v našom e-shope (preklik)
Kufre v našom e-shope (preklik)

Login

Register | Lost your password?