0
0.00
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Ako správne jazdiť

Keď má jazdec vyhovujúcu a zodpovedajúcu výstroj a motocykel je vo vyhovujúcom technickom stave (pozor, kompromisy sa nevyplácajú!), až vtedy môžu spolu vyraziť na cestu.

Pri jazde na motorke si treba uvedomiť, že takmer každá kolízia či chyba znamenajú pád na zem. To znamená poškodenie motorky a riziko zranenia jazdca. O koľko menej je jazdec chránený pri jazde na motorke napríklad v porovnaní s jazdou v aute, o to viac musí sledovať ostatných účastníkov premávky.

Veľmi častou príčinou nehôd je, že auto nedá prednosť motorke idúcej po hlavnej ceste. Aj samotní motorkári často nezvládnu jazdu a spadnú v zákrute alebo vyjdú mimo cesty.

Najlepšie je vedieť ako sa motorka správa v hraničných situáciách ešte pred jazdou v premávke. Na to stačí opustená cesta či parkovisko – jazdec si môže vyskúšať tvrdé brzdenie či slalom. Pomôžu aj rôzne videá na internete. Ani pri jednej z týchto možností však jazdec nezistí, či nerobí chyby – na to mu dá odpoveď až inštruktor v motoškole, akomsi kurze bezpečnej jazdy na motorke.  

Login

Register | Lost your password?